Wentylacja

Wentylacja jest istotnym elementem w każdym budynku, który wpływa na komfort jego użytkowania dlatego firma San-Gaz przygotowała dla swoich klientów wyjątkowo ciekawą ofertę. Mechaniczne urządzenia wentylacyjne wpływają na obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynków, ponieważ przekazują energię z zużytego wydmuchiwanego powietrza do świeżo wchodzącego powietrza z zewnątrz. Takie rozwiązanie podnosi temperaturę powietrza nawiewanego nawet o 20 stopni C. i sprawia, że urządzenie, które ogrzewa budynek może ograniczyć swoją pracę. Ponadto system rekuperacji podnosi nam komfort użytkowania budynków, ponieważ bez konieczność otwierania okien mamy w pomieszczeniach cały czas świeże powietrze, jednak aby było ono równomiernie rozprowadzone, ważne jest aby prawidłowo umiejscowić nawiewniki i wywiewniki jak również właściwie wykonać całą instalację wentylacyjną. Firma San-Gaz do większości inwestycji wykonuje stosowny projekt dzięki, któremu jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić zapotrzebowanie w powietrze budynku, w którym są realizowane pracę. Ekipy montażowe San-Gaz korzystają z corocznych szkoleń tak aby nieustannie rozwijać swoją wiedzę z zakresu najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w wentylacji, dlatego możemy zapewnić najwyższą jakość usługi. Każdy rekuperator posiada filtry powietrza wchodzącego do budynku, dzięki czemu dbamy o jakość powietrza jakim oddychamy. Jest to bardzo ważna zaleta, które w znacznym stopniu chroni użytkowników od zanieczyszczeń znajdujących się w otaczającym nas powietrzu.

Na rynku stosuje się przeważnie centrale rekuperacyjne z wymiennikiem płytowym przeciwprądowym bądź z wymiennikiem obrotowym. W Polskim klimacie, w którym panują chłodne zimy znacznie lepiej sprawdzają się wymienniki obrotowe. Ich sprawność jest znacznie wyższa przy niskich temperaturach dzięki czemu jest bardziej efektywny oraz eliminuje praktycznie do zera ryzyko zamarznięcia wymiennika. Dodatkowym atutem rekuperacji jest regulacja wilgotności powietrza w pomieszczeniach, która zwiększa komfort użytkowania budynku.

Kocio? gazowy

Cechy rekuperacji

  • Obniża koszty ogrzewania budynku

  • Zapewnia stałą wymianę powietrza bez konieczności otwierania okien

  • Filtruje powietrze wchodzące do budynku

  • Reguluje wilgotność powietrza

Porady techniczne

Firma San-Gaz korzystając z wiedzy nabytej podczas wieloletniego doświadczenia przygotowała dla swoich klientów informacje techniczne. Mamy nadzieję że zawarte artykuły przybliżą Państwu wiedzę pomocną podczas wyborów dla siebie najlepszych rozwiązań. W przypadku nie znalezienia poszukiwanych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Życzymy przyjemnej lektury.

Button Text

Schematy

Schematy pokazujące różne możliwości instalacji urządzeń znajdujących się w ofercie firmy San-Gaz. Katalog obrazuje również możliwe konfiguracje umożliwiające podłączenie kilku urządzeń jednocześnie tak aby współpracowały pomiędzy sobą.

Button Text

Zalety wymiennika obrotowego

  • Minimalizuje ryzyko zamarznięcia wymiennika

  • Wysoka sprawność około ogólnoroczna na poziomie 92 %

  • Mieszanie powietrza mniejsze niż 0,1 %

  • Odzyskuje wilgotność z usuwanego powietrza

  • Nie wymaga stosowania grzałek elektrycznych

Producenci

Galeria