Odkurzacze centralne

Instalacje centralnego odkurzania dzięki swojej funkcjonalności i niezaprzeczalnym zaletom zyskują ostatnimi czasy na popularności. Stosowane są zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz w budynkach komercyjnych. Przystępna cena materiałów instalacyjnych oraz jednostek centralnych sprawia, że jest to rozwiązanie często stosowane w budynkach.

Najważniejszą cechą centralnych odkurzaczy jest całkowite wyłączenie z cyrkulacji zassanego zanieczyszczonego powietrza. Takie rozwiązanie gwarantuje, że powietrze którym oddychamy jest czyste oraz wolne od pyłu i alergenów. Istotnym walorem odkurzania centralnego jest to, że całkowicie eliminujemy hałas towarzyszący konwencjonalnym odkurzaczom. Jedynym dźwiękiem towarzyszącym sprzątaniu jest delikatny szum powietrza towarzyszący odkurzaniu.

Kluczem do prawidłowego i ergonomicznego użytkowania instalacji centralnego odkurzania jest odpowiednie usytuowanie gniazd ssawnych w poszczególnych pomieszczeniach. Ponadto lokalizacja jednostki centralnej musi uwzględniać również potrzebę wyprowadzenia na zewnątrz budynku przewodu wydechowego. Są to bardzo ważne czynniki, które wpływają na odczuwanie przez inwestora komfortu i satysfakcji z zamontowanego urządzenia, dlatego przy planowaniu lokalizacji wszystkich elementów systemu nasi pracownicy uwzględniają sugestie klienta oraz zwracają uwagę na przyszłe wyposażenie danego pomieszczenia tak aby dobrana długość węża giętkiego pozwalała dotrzeć do wszystkich zakamarków domu, omijając meble i inne przedmioty. Firma San-Gaz na początku inwestycji dokonuje oględzin budynku oraz przygotowuje stosowny schemat przedstawiający rozmieszczenie poszczególnych elementów instalacji centralnego odkurzacza tak aby cały system spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Cechy odkurzaczy centralnych

 • Całkowite wyeliminowanie z cyrkulacji użytego zassanego powietrza

 • Zassane brudne powietrze po wstępnym oczyszczeniu wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku

 • Powietrze w budynku jest czyste oraz wolne od pyłu i alergenów

 • Bezgłośne odkurzanie, brak hałasu

 • Zdalne uruchamianie jednostki centralnej

 • Prosty montaż i wygodna obsługa

 • Szeroki zakres wyboru gniazd ssawnych, zestawów sprzątających oraz innych akcesoriów

Porady techniczne

Firma San-Gaz korzystając z wiedzy nabytej podczas wieloletniego doświadczenia przygotowała dla swoich klientów informacje techniczne. Mamy nadzieję że zawarte artykuły przybliżą Państwu wiedzę pomocną podczas wyborów dla siebie najlepszych rozwiązań. W przypadku nie znalezienia poszukiwanych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Życzymy przyjemnej lektury.

Button Text

Schematy

Schematy pokazujące różne możliwości instalacji urządzeń znajdujących się w ofercie firmy San-Gaz. Katalog obrazuje również możliwe konfiguracje umożliwiające podłączenie kilku urządzeń jednocześnie tak aby współpracowały pomiędzy sobą.

Button Text

Elementy systemu centralnego odkurzania

 • Jednostka centralna – zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub w kotłowni

 • Sieć przewodów i złączek – klejonych, ukrytych w ścianach

 • Gniazda ssawne – zamontowane w pomieszczeniach mieszkalnych

 • Dodatkowe elementu systemu – np. automatyczne szufelki, szufelki podblatowe, VRoom

 • Zestaw do sprzątania z odpowiednio długim wężem giętkim

Producenci

Galeria