Kotły gazowe

Liczba klientów korzystających z kotłów na gaz stale rośnie, ponieważ jest to jedno z najbardziej energooszczędnych i komfortowych rozwiązań dla ogrzewania centralnego. Prawidłowo dobrany kocioł oraz właściwie wykonana instalacja sprawia, że koszty eksploatacyjne tych urządzeń mogą być niższe, niż w przypadku korzystania z kotłów węglowych. Odpowiednio dobrana automatyka i właściwy montaż wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale także na zużycie gazu, dlatego nasza firma kładzie ogromny nacisk na szkolenia personalu montującego, jak również zapewnia najlepsze urządzenia diagnostyczne dla serwisantów. Dobrze zaopatrzone magazyny części zamiennych oraz krótki czas reakcji serwisu, umacnia naszą pozycję lidera w sprzedaży kotłów gazowych w regionie. Wykonujemy instalacje kotłów w domach jednorodzinnych i w budynkach komercyjnych jak również budujemy kotłownie obsługujące linie technologiczne.

Kotły gazowe dzielą się na:

 • Kondensacyjne, które nie pobierają powietrza z pomieszczenia i odzyskują parę wodną ze spalin (kondensacja). Charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji.

 • Atmosferyczne z otwartą lub zamkniętą  komorą spalania, które pobierają powietrze z pomieszczenia lub szachtu kominowego. Rozwiązanie to jest mniej popularne wśród kotłów gazowych ponieważ charakteryzuje się wyższymi kosztami eksploatacyjnymi niż w przypadku kotłów kondensacyjnych.

Kotły gazowe nie muszą być często czyszczone w przeciwieństwie do urządzeń na paliwa stałe. Automatyczne sterowanie zapewni dostosowanie temperatury w budynku według ustalonego harmonogramu, bezpośrednio przy kotle lub przez telefon komórkowy. Kotły kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania to również bezpieczeństwo, gdyż pobór powietrza z zewnątrz pomieszczenia uniemożliwia powstanie tlenku węgla (czadu). Urządzenia kondensacyjne gazowe charakteryzują się niższymi kosztami zakupu od kotłów na paliwa stałe wyposażonych w podajnik.

Cechy kotła gazowego

 • Bezobsługowe funkcjonowanie urządzenia ograniczające się tylko do dostosowania temperatury w Twoim budynku

 • Brak konieczności częstego czyszczenia kotła jak w przypadku kotłów na paliwa stałe

 • Sterowanie, które automatycznie zmieni temperaturę w Twoim budynku według indywidualnie ustalonego harmonogramu

 • Łatwa i przyjazna kontrola Twojego urządzenia za pomocą telefonu komórkowego

 • Niższy koszt zakupu w stosunku do kotła na paliwo stałe wyposażonego w podajnik

Porady techniczne

Firma San-Gaz korzystając z wiedzy nabytej podczas wieloletniego doświadczenia przygotowała dla swoich klientów informacje techniczne. Mamy nadzieję że zawarte artykuły przybliżą Państwu wiedzę pomocną podczas wyborów dla siebie najlepszych rozwiązań. W przypadku nie znalezienia poszukiwanych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Życzymy przyjemnej lektury.

Button Text

Schematy

Schematy pokazujące różne możliwości instalacji urządzeń znajdujących się w ofercie firmy San-Gaz. Katalog obrazuje również możliwe konfiguracje umożliwiające podłączenie kilku urządzeń jednocześnie tak aby współpracowały pomiędzy sobą.

Button Text

Korzyści kotłów kondensacyjnych

 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki zastosowaniu technologii odzyskiwania pary wodnej ze spalin

 • Bezpieczeństwo dzięki systemowi pobierania powietrza z poza kotłowni, który uniemożliwia powstanie tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniu

 • Trwałość dzięki użytym do produkcji materiałom ze stali szlachetnej

 • Rozwiązanie przyjazne środowisku poprzez mniejszą emisję CO2 do atmosfery w stosunku do kotłów atmosferycznych i stałopalnych

Producenci

Galeria