Kotły elektryczne

Kotły elektryczne przeznaczone są do współpracy z systemami ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Jest to rozwiązanie wybierane rzadko przez klientów, ze względu na stosunkowo wysoką cenę energii elektrycznej w Polsce. Decyzja taka podejmowana jest najczęściej w przypadku, gdy ze względu na warunki techniczne nie ma możliwości zastosowania innego rozwiązania. Ważne dla takiej instalacji centralnego ogrzewania jest aby miała ona małą pojemność wody, wtedy znaczenie ograniczamy koszty eksploatacyjne. Firma San-Gaz podczas projektowania instalacji centralnego ogrzewania przystosowanych do kotłów elektrycznych ogranicza do minimum ilość wody w układzie. Idealnie przystosowane do tego typu instalacji są grzejniki Regulus, ponieważ charakteryzują się jedną z najniższych pojemności wodnych na rynku.

Korzystnie jest zastosować regulator temperatury, umożliwiający programowanie różnych temperatur w określonych godzinach. Elektryczne kotły mogą stanowić nie tylko samodzielne źródło ciepła, mogą również współpracować z innymi kotłami.

Zastosowanie odpowiedniego sterowania zapewnia wysoki komfort cieplny, bezobsługową pracę, a także możliwość indywidualnego doboru żądanej temperatury powietrza w pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczamy czas pracy kotła w chwilach, w których nie jest to konieczne.

Kocio? gazowy

Cechy kotła elektrycznego

  • Brak konieczność budowy komina

  • Bezpieczeństwo, urządzenie nie wytwarza spalin czyli eliminuje możliwość zatrucia się tlenkiem węgla

  • Wyższe koszty eksploatacji w stosunku do pozostałych rozwiązań grzewczych

  • Łatwy sposób montażu oraz dużo mniejsza liczba obostrzeń niż w przypadku kotłów spalinowych

  • Niewielka awaryjność wynikająca z nieskomplikowanej konstrukcji

Porady techniczne

Firma San-Gaz korzystając z wiedzy nabytej podczas wieloletniego doświadczenia przygotowała dla swoich klientów informacje techniczne. Mamy nadzieję że zawarte artykuły przybliżą Państwu wiedzę pomocną podczas wyborów dla siebie najlepszych rozwiązań. W przypadku nie znalezienia poszukiwanych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Życzymy przyjemnej lektury.

Button Text

Schematy

Schematy pokazujące różne możliwości instalacji urządzeń znajdujących się w ofercie firmy San-Gaz. Katalog obrazuje również możliwe konfiguracje umożliwiające podłączenie kilku urządzeń jednocześnie tak aby współpracowały pomiędzy sobą.

Button Text

Ekonomiczne ogrzewanie elektryczne

  • Poprawnie przygotowany i przemyślany projekt budynku oraz jego usytuowanie wykorzystujące naturalne uwarunkowania atmosferyczne (np. większe przeszklenia budynku od strony południowej pozwalające wychwytywać jak najwięcej promieni słonecznych)

  • Prawidłowe wietrzenie pomieszczeń polegające na krótkotrwałym otwarciu okien na pełną szerokość przy jednoczesnym zamknięciu zaworów termostatycznych, co pozwala na wymianę powietrza na świeże bez nadmiernego wychładzania budynku

  • Pracą instalacji należy sterować w taki sposób, żeby w godzinach, gdy domownicy przebywają poza domem obniżać temperaturę pomieszczeń, podnosić ją jedynie w czasie trwania taniej taryfy i utrzymywać na komfortowym poziomie podczas pobytu w domu. Dodatkowe zastosowanie sterowania pogodowego może zapewnić nawet do 30% oszczędności zużycia energii

Producenci

Galeria