Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne są przeznaczone głownie do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz przy odpowiedniej instalacji do wspomagania centralnego ogrzewania.

System ogranicza w stosunku rocznym o około 60 % zużycia energii na ciepła wodę, uniezależnia nas od stale rosnących cen surowców nieodnawialnych i przedłuża żywotność urządzeń grzewczych, ponieważ ich eksploatacja ogranicza się przeważanie w okresie zimowo jesiennym.

Firma San Gaz silnie propaguje rozwiązania dbające o środowisko dlatego staramy się wspólnie z klientami dążymy do ciągłego wzrostu liczby tych urządzeń na rynku.  Istnieje wiele programów państwowych, które dotują inwestycję oparte na  kolektorów słonecznych więc zakup odnawialnych źródeł energii staje się bardzo trafnym wyborem.  Biorąc pod uwagę fakt że w zestawach solarnych przeważnie występuje  zbiornik na ciepłą wodę, którego  zakupu musielibyśmy dokonać w przypadku nie kupowania kolektorów słonecznych oraz dofinansowania to takie rozwiązanie staje się niezwykle atrakcyjne.  Kolektory są również trwałe, ponieważ producenci oferuję średnio 10 lat gwarancji na produkt. Prawidłowo dobrana automatyka, oraz właściwy dobór wielkości instalacji solarnej zapewnia komfort, oszczędność i bezobsługowość całego systemu przez szereg lat. Firma San Gaz posiada posiada przeszkoloną i doświadczoną ekipę montażową. W naszych realizacjach są inwestycję w domach jednorodzinnych jak również w obiektach komercyjnych.

Kolektory słoneczne można podzielić na dwie grupy

 • płaskie
 • próżniowe

Firma San-Gaz  w większości przypadkach proponuje rozwiązania oparte na kolektorach płaskich, ponieważ mają dłuższą żywotność oraz są bardziej odporne na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w przypadku zaśnieżenia w okresie zimowym kolektory płaskie można wygrzać w celu wyeliminowania śniegu w przeciwieństwie do kolektorów próżniowych.

Kocio? gazowy

Cechy kolektorów słonecznych

 • Ekologia, kolektory słoneczne korzystają z energii odnawialnej

 • Oszczędność,ograniczają koszty produkcji ciepłej wody o około 60 %niezależność od konwencjonalnych paliw

 • Niski koszt zakupu w przypadku korzystania z programów refundujących koszty

 • Trwałość, gwarancję producentów przeważanie na okres 10 lat

Porady techniczne

Firma San-Gaz korzystając z wiedzy nabytej podczas wieloletniego doświadczenia przygotowała dla swoich klientów informacje techniczne. Mamy nadzieję że zawarte artykuły przybliżą Państwu wiedzę pomocną podczas wyborów dla siebie najlepszych rozwiązań. W przypadku nie znalezienia poszukiwanych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Życzymy przyjemnej lektury.

Button Text

Schematy

Schematy pokazujące różne możliwości instalacji urządzeń znajdujących się w ofercie firmy San-Gaz. Katalog obrazuje również możliwe konfiguracje umożliwiające podłączenie kilku urządzeń jednocześnie tak aby współpracowały pomiędzy sobą.

Button Text

Zasada działania instalacji solarnej

 • Słońce nagrzewa kolektor słoneczny

 • Kolektor słoneczny oddaje ciepło do glikolu

 • Glikol poprzez pompę obiegową tłoczony jest do zasobnika znajdującego się w kotłowni

 • Glikol oddaje ciepło poprzez wężownicę do zasobnika wypełnionego wodą

 • Podgrzaną wodę wykorzystujemy do wody użytkowej bądź do wspomagania centralnego ogrzewania

Producenci

Galeria