Klimatyzacja

Klimatyzacja ze względu na coraz wyższe temperatury w okresie letnim zyskuje na popularności. Produkt przeznaczony jest dla klientów indywidualnych ceniących luksus mieszkania w budynku, w którym przez cały rok jest optymalna temperatura powietrza wewnątrz pomieszczeń. Klimatyzatory polecamy również dla firm, chcących uzyskać komfort pracy personelu oraz swoich kontrahentów nawet w czasie największych upałów. Nowoczesne klimatyzatory posiadają nie tylko funkcję chłodzenia ale również grzania. Mogą one zastąpić do pewnych temperatur zewnętrznych system centralnego ogrzewania. Takie rozwiązanie stosowane jest w przypadku jeśli w budynku w okresie zimowym nie jest konieczna wysoka temperatura powietrza. San-Gaz dostosowuje wybranie odpowiedniego rozwiązania, tak aby klimatyzatory spełniały wymagania klientów decydujących się na to urządzenie.

Oprócz możliwości regulacji temperatury, klimatyzacja oddziałuje także na wilgotność pomieszczeń, utrzymując jej optymalny poziom. Zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, wykluczając jednocześnie przeciągi. W zależności od potrzeb proponowane klimatyzatory mogą być w wersji split lub multi split umożliwiającej podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednego skraplacza. Jest to szczególnie istotne jeśli pragniemy wykonać klimatyzację w budynku mieszkalnym, gdzie na balkonie możemy zamontować ograniczoną ilość jednostek zewnętrznych.

W przypadku modernizacji istniejących budynków San-Gaz kładzie duży nacisk nie tylko na funkcjonalność ale również na estetykę prowadzonych instalacji tak aby przewody instalacyjne nie były widoczne dla oka. Dla bardziej wymagających klientów wprowadziliśmy jednostki o nowoczesnym i innowacyjnym wyglądzie np. klimatyzatory imitujące obraz.

klimatyzator

Cechy klimatyzatora

  • Połączenie funkcji chłodzenia i grzania w jednym urządzeniu

  • Utrzymuje optymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniu

  • Wpływa na regulację wilgotności powietrza w budynku

  • Gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza bez konieczności tworzenia przeciągów

  • Dobrej klasy urządzenie pobiera małą ilość energii elektrycznej

Porady techniczne

Firma San-Gaz korzystając z wiedzy nabytej podczas wieloletniego doświadczenia przygotowała dla swoich klientów informacje techniczne. Mamy nadzieję że zawarte artykuły przybliżą Państwu wiedzę pomocną podczas wyborów dla siebie najlepszych rozwiązań. W przypadku nie znalezienia poszukiwanych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Życzymy przyjemnej lektury.

Button Text

Schematy

Schematy pokazujące różne możliwości instalacji urządzeń znajdujących się w ofercie firmy San-Gaz. Katalog obrazuje również możliwe konfiguracje umożliwiające podłączenie kilku urządzeń jednocześnie tak aby współpracowały pomiędzy sobą.

Button Text
artcoolstylist5

Czynniki wpływające na dobór klimatyzatora

  • Kubatura pomieszczenia/pomieszczeń w budynku

  • Wielkość okien

  • Nasłonecznienie

  • Ilość osób

  • Ilość i typ sprzętu elektronicznego pracującego w pomieszczeniu i generującego dodatkowe ciepło

Producenci

Galeria