Fotowoltaika

Firma San-Gaz w swoje ofercie posiada nowoczesne rozwiązania w zakresie instalacji fotowoltaicznych dedykowanych dla gospodarstw domowych jak również do obiektów komercyjnych. Proponujemy również kompleksowe usługi montażowe, a także pomagamy w opracowaniu dokumentacji projektowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nasz zespół ekspertów i doradców na każdym etapie inwestycji profesjonalnie kieruje i nadzoruje przebieg przygotowania i montażu instalacji fotowoltaicznej. Wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej oraz profesjonalizm sprawia, ze wykonujemy nawet najtrudniejsze instalacje oparte na kolektorach fotowoltaicznych.

Instalacje fotowoltaiczne w zależności od zastosowanego rozwiązania mogą służyć do:

 • Produkcji prądu na własny użytek

 • Sprzedaży całej wytworzonej energii do elektrowni bądź tylko jej nadmiaru, którego nie wykorzystujemy. Stawka sprzedaży energii elektrycznej zostanie niebawem ustalona przez ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii.

Bez tytułu

Istnieje również możliwość dofinansowania instalacji. Powstał program „Prosument”, który jest dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) z przeznaczeniem na zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Dofinansowanie obejmuje systemy fotowoltaiczne o mocy elektrycznej do 40 kWe.

Naszym celem jest spopularyzowanie kolektorów fotowoltaicznych tak aby ich liczba zbliżała się do ilości instalacji istniejących w zachodniej Europie. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne ale także praktyczne, ponieważ niesie ze sobą duże korzyści finansowe.

Kocio? gazowy

Zalety instalacji fotowoltaicznej

 • Redukcja emisji CO2 – fotowoltaika jest przyjazna dla środowiska , że w trakcie produkcji energii nie emitują one szkodliwych związków i dwutlenku węgla, ani żadnych innych gazów cieplarnianych.
 • Niskie koszty eksploatacji – dzięki wykorzystaniu technologii półprzewodnikowej,nie występują elementy ruchome oraz prostota sprawiają że staje się on praktycznie bezobsługowy
 • Korzyści finansowe  – dzięki nowelizacji prawa energetycznego przyłączanie instalacji stało się bardzo łatwe, a wytwórca energii nie potrzebuje prowadzić działalności gospodarczej.
 • Decentralizacja – w przypadku mikro instalacji energia elektryczna powstaje blisko konsumenta, dzięki czemu redukują się straty związane z przesyłem energii na duże odległości.
 • Równowaga elektroenergetyczna – produkcja energii elektrycznej z systemów fotowoltaicznych zachodzi w porze dnia, na którą przypada największe zapotrzebowanie na energię w kraju. Dzięki temu pokryte zostaje szczytowe zapotrzebowanie na prąd.
 • Pełne wykorzystanie dostępnej energii – w przeciwieństwie do systemów solarnych do ogrzewania wody, panele fotowoltaiczne przetwarzają nie tylko promieniowanie bezpośrednie, ale także odbite i rozproszone w pochmurny dzień.

Porady techniczne

Firma San-Gaz korzystając z wiedzy nabytej podczas wieloletniego doświadczenia przygotowała dla swoich klientów informacje techniczne. Mamy nadzieję że zawarte artykuły przybliżą Państwu wiedzę pomocną podczas wyborów dla siebie najlepszych rozwiązań. W przypadku nie znalezienia poszukiwanych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Życzymy przyjemnej lektury.

Button Text

Schematy

Schematy pokazujące różne możliwości instalacji urządzeń znajdujących się w ofercie firmy San-Gaz. Katalog obrazuje również możliwe konfiguracje umożliwiające podłączenie kilku urządzeń jednocześnie tak aby współpracowały pomiędzy sobą.

Button Text

Zasada działania instalacji fotowoltaicznej

 • Ogniwa fotowoltaiczne zawarte w panelach pod wpływem energii słonecznej podlegają tzw. efektowi fotowoltaicznemu, w wyniku którego powstaje prąd stały
 • Następnie za pomocą inwertera prąd zostaje przekształcony na prąd zmienny odpowiadający parametrom sieci publicznych
 • Prąd z inwertera ma o wiele większą częstotliwość , a to powoduje wypychanie prądu z sieci elektrycznej i w pierwszej kolejności korzystanie z prądu z instalacji
 • Nadmiar prądu, który zostanie nagromadzony bądź nie wykorzystujemy go w danej chwili jest sprzedawany poprzez licznik dwu kierunkowy
 • Jeżeli zapotrzebowanie jest większe niż instalacja jest nam w stanie zapewnić prąd zostaje dobierany z sieci elektrycznej

Producenci

Galeria